والدین

اسرار تربیت موفق کودکان

چگونه با فرزندانمان ارتباط بهتری داشته باشیم؟

همه والدین دوست دارند بتوانند در تربیت فرزندان خود کاملا موفق و درست عمل کنند اما واقعا چگونه می توانیم بدانیم والدین موفقی هستیم یا نه؟ آیا موفق بودن به این معناست که فرزندانتان هیچ گاه اشتباه نکنند، همیشه ساکت و مودب باشند یا مخالفتی با شما نداشته باشند؟ قبل از هر چیز باید بدانید که والدین موفق می دانند آموختن نظم، انضباط و هر چیزی که برای تربیت فرزندان لازم است،

آداب معاشرت را به فرزندانتان آموزش دهید!

دانش آموزان عزیز،این مطلب هر چند به وظیفه ی پدران و مادران باز میگردد اما به شما مربوط است، مراعات آنها زیبا و نشانه ی بزگواری مقام انسان است. آداب معاشرت را به فرزندانتان آموزش دهید! این وظیفه والدین است که به فرزندانشان آداب معاشرت بیاموزند. زندگی وقتی در خانواده و حتی جامعه شیرین میشود که فرزندان،

بازي و نقش آن در رشد شخصيت كودكان

بازي و نقش آن در رشد شخصيت كودكان

 
بازي يكي از مهمترين عواملي است كه در تربيت اخلاقي كودك نقش مهمي ايفا مي‌كند...
بازي جزئي تفكيك‌ناپدير از زندگي كودكان است.  كودكان بيش از هر امر ديگر وقت خود را به بازي اختصاص مي‌دهند. البته بازي مختص كودكان نيست، بلكه بازي در تمام طول زندگي انسان مشاهده مي‌شود منتهي نوع بازي و مدت زماني كه افراد در سنين مختلف به آن اختصاص مي‌دهند، متفاوت است.

آموزش کودکان توسط والدین

آموزش کودکان موضوعی است که همواره ذهن پدر و مادرها را به خود مشغول می کند .آنها مایلند بدانند چه کسی و چه جائی برای آموزش کودکشان بهترین است. اما تنها تعداد کمی از والدین به نقش پر اهمیت خود در آموزش کودک به عنوان مربی اولیه واقف هستند.

اهمیت تدین و تقدم تربیت روحانی

اهمیت تدین و تقدُم تربیت روحانی

در دیانت بهائی آموزش و پرورش کودکان، یکی از مهمترین اهداف بشمار میرود به همین دلیل بخش زیادی از آثار و نوشته ها و آموزه های بهائی به توضیح و تشریح این مطلب اختصاص یافته است (1) و در عین حال، موضوع تعلیم یا آموزش که در مقابل آن یادگیری وجود دارد، بهترین و سالمترین و مؤثر ترین روش برای تغییر در جهان آسیب دیده کنونی ما، ویگانه راه و تنها وسیله رسیدن به صلح جهانی و بعد از آن در مرحله ای عالیتر، به اتحاد جهانی و وحدت عالم انسانی است.

انجمن اولیا و مربیان چیست؟

انجمن اولیا و مربیان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

انجمن اولیا و مربیان، در هر مدرسه هیأت منتخبی است از اولیای دانش‌آموزان و مربیان همان مدرسه که با تفاهم و صمیمیت به منظور تقویت همکاری و مشارکت اولیای دانش‌آموزان به‌منظور کمک به ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزش و پرورش، و گسترش ارتباط خانه و مدرسه، بر پایهٔ مقررات و ضوابط انجام وظیفه می‌نماید.[۱]

چگونه مي‌توان يك خانواده خوشبخت داشت؟

خانواده، نهادي مقدس است كه از پيوند ازدواج زن و مرد، هسته اوليه آن شكل مي‌گيرد.

 اين دو موجود، هر كدام با سرشت و ويژگي‌هاي منحصر به فرد خويش، توافق مي‌كنند تا طرحي نو دراندازند و در كنار يكديگر، مسير حيات خود را به گونه‌اي مشترك و متفاوت با حال و هواي دوران مجردي سپري  كنند.

برخي اختلاف نظرها و تفاوت سليقه‌ها، ممكن است  كشتي زندگي زناشويي را دچار تب و تاب كرده و مخاطراتي را متوجه زندگي مشترك كند.

قدر مسلم آن است كه هر پسر و دختري ازدواج مي‌كنند به اميد خوشبختي. ولي واقعا اين سعادت و خوشبختي چيست؟ و چگونه حاصل مي‌شود؟

مشارکت خانواده و مدرسه در موفقیت درسی دانش آموزان مؤثر است

مشارکت خانواده و مدرسه در موفقیت درسی دانش آموزان مؤثر است
بیش از 70,000 انجمن اولیا و مربیان و سایر سازمان ها به مدارس کمک می کنند

 

واشنگتن- انجمن اولیا و مربیان (PTA) در سالیسبوری، مریلند که با یک بحران مالی در منطقۀ خود روبرو شده بود از ژوییۀ 2006 تا ژوئن 2007، موفق شد 135,000 دلار کمک مالی جمع آوری کند. این کمک های مالی از طریق به بخت آزمایی گذاشتن یک اتومبیل فورد ماستنگ، فروش اجناس کادویی، قوطی های قابل بازیافت، درخواست کمک هزینه و ترتیب دادن نمایشگاه های کتاب و صنایع دستی، گرد همایی با پذیرایی با بستنی، و برگزاری مجلس رقص، جمع آوری گردید.

چگونه مي‌توان فرزنداني بيدار تربيت كرد؟

به جرأت مي‌توان گفت كه بيداري يكي از خصلت‌هاي فطري انسان است. احتمالاً به سادگي مي‌توانيد اطفالي را به ياد بياوريد كه دائماً سؤال مي‌كنند. آن‌ها بدون واهمه هر چيز را مورد پرسش قرار مي‌دهند. وقتي از آن‌ها مي‌خواهيد كه كاري را انجام دهند، اگر نتوانند دليل انجام‌دادن آن كار را درك كنند، بلافاصله مي‌پرسند: آيا مجبورم اين كار را انجام بدهم؟ چرا بايد اين كار را انجام بدهم؟ از نظر كودكان مهم نيست كه يك موضوع يا مسأله چقدر مقدس و سؤال‌كردن راجع به آن چقدر ممنوع باشد. آن‌ها مي‌خواهند بدانند و همين است كه نشانه‌ي عشق فطري آن‌ها به بيداري است.