گزارشات

سال تحصیلی نو فرخنده باد

دانش آموزان عزیز سال تحصیلی جدید مبارک باد شاید هرگز در این تاریخ دویست ساله ی ما شرایط اجتماعی تا این حد متلاطم و أسفبار نبوده است درس خواندن در این شرایط برای همه دشوار است اما در این میان این تنها عشق و انگیزه ی شرشار شماست که میتواند از ورای این معضلات عبور کرده و اینده ی درخشان ایران عزیز را شکل دهد و چهر ه ش را دگرگون سازد جانتان خوش و سرشار از مهر ایزد پا ک باد بزودی با تغییر و بروز سازی سایت باستقبال شما میائیم. درود ورقا

گفتگو ی دانش آموز بهائی با سه نماینده ی مجلس

 چهارشنبه 17 دسامبر 2014 رها بوشهری، شهروند خبرنگار- تهران
گفت و گوی یک دانش‌آموز بهایی با سه نماینده مجلس
من دانش آموز سال سوم دبیرستان هستم. نمره های درسی ام عالی هستند. معلم هاینم امیدوارند در کنکور سال آینده اسمم را در فهرست نفرات برتر ببینند اما خودم می دانم که حتی اگر جزو بهترین رتبه‌ها هم باشم، باز در دانشگاه های ایران جایی برای من نیست؛ مثل خواهرم که در «دانشگاه بهشتی» دانشجوی معماری بوده و سال دوم دانشگاه اخراج شده است.

چگونه شیرو خورشید سرخ ایران حذف شد؟

 

10 تير  |  هلال احمر جای آرم شیر و خورشید سرخ را گرفت

تاریخ ایرانی: در روز ۱۰ تیر ۱۳۵۹ آرم «جمعیت شیر و خورشید سرخ» به «هلال احمر» تغییر کرد.

 

جمعیت شیر و خورشید سرخ نخستین سازمان خیریه ایران بود که عهده‌دار وظایف مهم و متعددی در مسائل مربوط به امدادرسانی در حوادث غیرمترقبه و امدادی، تأسیس بیمارستان و درمانگاه، تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، تربیت پرستار، نگهداری از کودکان بی‌سرپرست، ارائه برنامه‌های ویژه برای جوانان و برخی فعالیت‌های عمرانی در داخل و خارج از کشور بود. این جمعیت در سال ۱۳۰۱ شمسی با کوشش و پیگیری دکتر امیراعلم تنظیم و تاسیس شد.

 

برای ابراز همدردی با همکلاسی، همه سر خود را تراشیدند.

 اقدام این معلم و دانش آموزان اقدامی انسانی و تحسین بر انگیز است ورقا با  همه آنان همراه و همدل است و به وجود چنین هموطنانی افتخار می کند و آرزو مند است این دانش آموز عزیز سلامتی کامل خود را هر چه زود تر باز یابد.

محمد‌علی محمدیان، آموزگار دبستانی در غرب ایران که برای دلگرمی‌دادن به ماهان، یکی از دانش‌آموزان بیمار خود، موهای سرش را تراشیده است می‌گوید که "تمامی دانش‌آموزان کلاس نیز برای همدردی با ماهان سرشان را تراشیده‌اند."

مدارس دولتی تهران به حوزه علمیه 'وابسته می‌شود'

 مدارس دولتی تهران به حوزه علمیه 'وابسته می‌شود'(با شنیدن این خبر چه به ذهن شما مخاطب گرامی میرسد؟ اکنون باید از مسوؤلین پرسید بعد از گذشت سی سال حاکمیت بر حیات مردم ایران و بدست گرفتن منابع سر شار ملّی و در اختیار گرفتن ثروت های باد آورد بی پایان و استفاده از تمام ظرفیت های تبلیغاتی و رسانه ای و ارتباط جمعی و تکرار پی در پی و شبانه روزی آنچه را که خواسته اید و صرف حاصل عمر و نیروی انسانیِ میلیونها نفر از افراد ملت، از پیر و جوان! چه تغییر مطلوبی در فرهنگ مردم ایجاد کرده اید؟ چه سعادت و معنویات بیشتری بر حیات مردم به ارمغان آورده اید؟

آیا میتوان برای حقوق شهروندان ایرانی با شرایط حاکم کاری کرد؟

 کدام حقوق، کدام شهروند، نگاهی به منشور حقوق شهروندی، فريدون وهمن

دولت جمهوری اسلامی با بوق و کرنا اعلام می‌دارد که حقوق اقليت‌های شناخته شده در قانون اساسی محفوظ است. منشور حقوق شهروندی که دولت پيشنهاد کرده هر قدر هم که به اقليت‌های شناخته شده [زردشتی، يهودی، مسيحی] قدر بنهد باز دست و پايش در گير قانون اساسی است که مقرر می‌دارد آنان فقط: "در حدود قانون در اجرای مراسم مذهبی خود آزادند"

ويژه خبرنامه گويا

نامه نسرین ستوده به ریاست پارلمان اروپا

نامه نسرین ستوده از اوین به ریاست پارلمان اروپا به‌مناسبت دریافت جایزه ساخاروف

خانم ها و آقایان محترم

در ابتدا درودهای گرم و صمیمانه‌ی مرا از زندان اوین پذیرا باشید. همچنین تشکر بی‌پایانم را از بابت تعلق این جایزه به من و جعفر پناهی تقدیم‌تان می‌نمایم.

همایش نیرنگ و اعتراف بهائی ستیزان در جمهوری اسلامی ایران

 در ۱۷مهر ماه ۱۳۹۱ نماینده ولی فقیه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد شاهچراغی در استان سمنان و امام جمعۀ سمنان در همایش "محفل نیرنگ" (جریان شناسی فرقه ضاله بهائیت و انجمن منحرفه حجتیه)  که به همّت اداره کل اطلاعات استان برگزار شد، همچون گذشته (۱) بار دیگر اعتراف و تصریح نمود «معامله با پیروان فرقه‌های ضاله باطل است».

تبعيض عليه دانش آموزان بهائی همچنان ادامه دارد.

افروز ذبیحی  دانش‌آموز بهائی مقطع دوم دبیرستان مدرسه‌ی استعداد‌های درخشان شهرستان ساری، به دلیل اعتقاد به آیین بهائی از مدرسه اخراج شد.
 

فریاد اعتراض 17 سازمان حقوق بشری علیه تبعیض وعدم آزادی تحصیل

کميته گزارشگران حقوق بشر 2012/1/6

بیانیه مشترک 17 سازمان حقوق بشری در مورد حق تحصیل و آزادی علمی در ایران

* بنیاد عبدالرحمن برومند
* عفو بین الملل
* عرصه سوم
* ماده ی ۱۹
* جامعه بین المللی بهاییان
* کمیته گزارشگران حقوق بشر
* موسسه مطالعات حقوق بشر قاهره