اخبار

تبعیض تحصیلی در کشور عزیزمان ایران هنوز بیداد میکند

شادان شیرازی دخترکی ریز نقش رتبه ی 113 کنکور ریاضی، پهنه ی تبعیض تحصیلی در ایران را به چالش می کشد. این ظلم ها در آستانه ی باز گشائی مدارس، سبب خواری و شرمساری مردم شریف ایران و دارای تبعات روانی منفی است که در حافظه ی تاریخی این کشور پهناور با سابقه ی درخشان گذشته که اکنون لکه دار شده است، باقی میماند و روح بلند همتی و آزادگی را در هویت ایرانیان می کشد و اعتماد بنفس و عزت و شرافت مردم این سرزمین را به ذلت میکشاند. عجیب است که مسؤالان قادر بفهم عمق فاجعه ی که با ظلم خود میآفرینند نیستند. با هم ببینیم: http://manototv.com/news/8ssenw/news15385

تخریب منزل حضرت بهاءلله، عبور از آخرین مرزهای انسانیت و مدارا

 ترجمه‌ای از پیام بیت ‌العدل اعظم الهی خطاب به محافل روحانی ملّی 

(از: مرکز جهانی بهائی)
ارسال از طریق الکترونیکی
خطاب به: تمام محافل روحانی ملّی
تاریخ: ۲۷ ژوئن ۲۰۱۳

با قلوبی پرسوز و گداز خبر تخریب بیت اعظم، بیت مبارک حضرت بهاءالله در بغداد را به اطّلاع شما می‌رسانیم. جزئیّات این عمل شنیع هنوز روشن نیست ولی پیامد آنی و وخیم آن آشکار است: مردم جهان از موهبت وجود حریمی مبارک با تقدّسی لاتحصی محروم گشته‌اند.

عملی چنین اسفناک در آستانۀ کنفرانس‌های بی‌سابقۀ پیروان جوان حضرت بهاءالله و دوستان آنان در سراسر عالم، ارتباط غیبی بین بحران و پیروزی را به یاد می‌آورد که از طریق آن، ارادۀ محیطۀ غالبۀ محتومۀ حضرتش نهایتاً تحقّق خواهد یافت.

از آستان جمال اقدس ابهی رجا می‌نماییم که به بندگان باوفایش استقامت و قدرت تحمّل این ضربۀ شدیده را عطا فرماید. اطّلاعات بیشتر به محض وصول ابلاغ خواهد شد.

بیت العدل اعظم

آزارهای توجیه ناپذیر دانش آموزان بهائی وارد مرحله تازه ای شده است

 هرانا؛ چهار دانش آموز بهایی ساکن سمنان در محل تدریس بازداشت شدند

http://bahaiazadi.wordpress.com/page/2  (به همراه گزارش تکمیلی)

خبرگزاری هرانا – ماموران وزارت اطلاعات سمنان در یک اقدام بی‌سابقه چهار تن از دانش آموزان بهایی را بدون اطلاع خانواده‌های ایشان بازداشت کردند.

شرح حال تکان دهنده یک خانواده بهائی در سمنان

آیا تهمت بد است؟ آیا آزار اطفال بیگناه شرم آور است؟ آیا خانمان افراد را ویران کردن گناه نابخشودنی شرعی و وجدانی و قانونی نیست؟ ایا امنیت مردم برای حکومت اسلامی در ایران مهم هست؟ بیائید با هم این گزارش حیت اور را در حق یک خانواده بهائی در سمنان باهم بخوانیم: گزارش زیر شرح حال یک خانواده بهایی ساکن سمنان است که در سالهای اخیر دولت جمهوری اسلامی ایران به صورت کاملا برنامه ریزی شده به آزار و اذیت آنان پرداخته و هم اکنون نیز به این کار ادامه میدهد:

پیام تسلیت ورقا به بازماندگان عزیز جان باختگان حادثه راهیان نور

 

 

سایت ورقا با قلبی آکنده از اندوه و تأسّف، جان باختن 26 دانش آموزان عزیز را درحادثه ی کاروان راهیان نور، به اعضای ارجمند خانواده ها به دانش آموزان و معلمین و به کلیه منسوبین گرامی تسلیت می گوید. ورقا عمیقا در این غم بزرگ با شما شریک و همراه است و آرزو مند است که خداوند بخشنده، آن نوجوانان نازنین را در آغوش محبت خود قرین الطاف بی پایان فرماید و بازماندگان را در این داغ جانکاه تسلی قلب و آرامش جان عنایت کند.

قاشق داغ بر روی دست دانش آموز بهائی بخاطر عدم شرکت در نماز جماعت

شیراز: آزار بدنی آناهیتا زهرائی، دانش آموز کلاس اول

۲۳ خرداد ۱۳۹۰ (۱۳ ژوئن ۲۰۱۱)

آخرین خبرها از ایران:

اخیراً آناهیتا زهرائی ساکن شیراز که در یکی از مدارس دولتی شیراز در پایۀ اول ابتدایی درس می خواند، به خاطر شرکت نکردن در نماز جماعت مدرسه، توسط معلم خود مورد آزار بدنی قرار گرفت. معلم با وسيلۀ تحریر به شدت روی دست او زد و سپس قاشقی را در آشپزخانه داغ کرده و روی دست او گذاشت.

ترجمه نامه سرگشاده بهائيان مصر به هموطنان خود

دانش آموزان عزیز، بهائیان همواره فرصتها را مغتنم شمرده و در هر کشوری، اشتیاق خود را برای مشارکت در پیشرفت و توسعه تقدیم مسؤولین و مردم شریف مینمایند.در 168 سالی که از تاریخ شکل گیری این آئین جوان  در ایران می گذرد، بهائیان در عمل نشان داده اند که قابلیتهای ارزشمندی برای ارائه خدمات  مختلف دارند، هر چند هم اکنون در ایران، حقایق تحریف و آراء و اندیشه های آنان مردود و خدمات ارزشمند آنان خوار و بی اعتبار و حقانیّت آنان انکار میگردد ولی دیر یا زود سوء تفاهمات برطرف شده و نور عدالت جای کج فهمی ها و بی اعتمادی ها را خواهد گرفت و بهائیان علناً قدم به میدان خدمت خواهند گذاشت ... اکنون این فرصت برای بهائیان مصر پیش آمده است، متن نامه آنان را مطالعه کنید و به عمق اندیشه های ضروری و کارآمد آنان بعنوان یک الگو و مثال مناسب توجه کنید.

ترجمۀ نامۀ سرگشادۀ بهائیان مصر به هم‌وطنان خود