دبیرستان

چگونه از عشّاق واقعی جمال مبارک شویم؟

*قسمتی از سخنرانیِ جنابِ نخجوانی عضوِ سابقِ بیت العدلِ اعظم در آفریقای جنوبی در آگوستِ 2001 *

وقتی که جنابِ اولینگا در حیفا بود، حضرتِ ولی امرالله به ایشان فرمودند که بسیاری از نفوس به امرِ مبارک جلب خواهند شد، اما همه آنها جذب نخواهند شد. تنها برخی از آنها مجذوب می گردند.

ظلم را به عدل مقاومت کنيد

لوحی از حضرت عبدالبهاء در رابطه با بستن مدارس بهائی در ایران که روند آن از حدود 100 سال پیش تا حال ادامه دارد و موسسات آموزشی بهائی در ایران تعطیل است و هنوز هم دانش آموزان بهائی حتی در مدارس دولتی مورد آزار و تبعیض قرار می گیرند و همچنان از تحصیلات عالیه و رفتن به دانشگاهها محروم و ممنوع مانده اند.

ورقا این لوح (نامه) حضرت عبدالبهاء را که دارای مفاهیم مهمی در باره ترقی ایران است، به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به همه دانش آموزان عزیز ایرانی تقدیم میکند. لطفا آنرا چندین بار به دقت بخوانید و در باره آن با دوستانتان به تفکر و مشورت بپردازید. سال نو تحصیلی 1389 بر شما فرخند باد.

هو الله ای ياران رحمانی عبدالبهآء نامه شما ...رسيد. الحمد للّه که مضمون برهان ثبوت و استقامت در امر حضرت بيچون بود. امروز ثبوت و رسوخ بر امر لازم، استقامت واجب.

لشکرکشی ایدئولوژیک به مدارس

لشکرکشی ایدئولوژیک به مدارس p ۱۳۸۹/۰۵/۲۱

سعید پیوندی (جامعه شناس)

شواهد بسیاری نشان می دهد که وزارت آموزش و پرورش در تدارک مجموعه جدیدی از اقدامات تبلیغی ایدئولوژیک و سیاسی برای سال تحصیلی آینده است.

شرمندگی با صدای بلند

نوشته شده در جولای 10, 2010 به وسیله‌ی محمود

از بهایی‌ها چندان چیزی نمی‌دانم و برخورد زیادی هم با آنها نداشته‌ام. شاید بارزترین آنها مربوط به پژمان باشد. پسری که در کوچه پشتی ما زندگی می‌کرد و بر خلاف اکثر ما مشهدی‌ها لهجه “تهرونی” داشت. من و او و ده‌دوازده تا از بچه‌های دیگر جزو گروه تئاتر مدرسه بودیم. پژمان قصه‌گوی نمایش بود. بعد از چندی او و چند تا از بچه‌ها از گروه کنار گذاشته شدند

فرا گيري و رفع اشكال درس انگليسي

دانش آموزان عزيز از سايت زير براي فراگيري بهتر زبان انگليسي در همه سطوح تحصيلي استفاده كنيد.

برای استفاده از سرویس های آموزش زبان انگلیسی می توانید به:

 www.olc.ir

 مراجعه کرده و مشکلات درسی خود را از اساتید آنلاین OLC بپرسید.

 لازم است ياد آور شويم اين سايت بدون ترديد وابسته به سازمانهاي دولتي است . بنا بر اين احتياتهاي

 لازم را هنگام بر قراريارتباط در نظر بگيريد.

با سپاس از سايت :

http://www.openlearningcenter.com

پروفسور حسابی و آلبرت اینیشتین

پروفسور حسابی و آلبرت اینیشتین: پروفسور حسابی چند نظریه مهم در علم فیزیک داشتند که مهم ترین و آخرین آن ها نظریه بی نهایت بودن ذرات بود , در این ارتباط با چندین دانشمند اروپایی مکاتبه و ملاقات می کنند و همه آنها توصیه می کنند که بهتر است که بطور مستقیم با دفتر پروفسوراینشتن تماس بگیرد بنابراین ایشان نامه ای همراه با محاسبات مربوطه را برای دفتر ایشان در دانشگاه پرینستون می فرستند بعد از مدتی ایشان به این دانشگاه دعوت میشوند و وقت ملاقاتی با دستیار اینشتن برایشان مشخص میشود پس از ملاقات با پروفسور شتراووس به ایشان گفته می شود که برای شما وقت ملاقاتی با پروفسور اینشتن تعیین می شود که نظریه خود را بصورت حضوری با ایشان مطرح کنید. پروفسور حسابی این ملاقات را چنین توصیف می کنند:

آموزش زبان انگلیسی از طریق اینترنت

ورقا در میان سایتها گشت و گذار میکرد سایت زیر را سودمند یافت .
در همه مقاطع میتوانید از آن استفاده کنید.
به نظر میرسد کار این سایت ، نتیجه بخش باشد اما باید حوصله و پشتکار داشت اگر امکانات مالی شما اجازه نمیدهد در آن ثبت نام کنید از بعضی امکانات مجانی آن استفاده کنید. مثلا درآزمون ورودی شرکت نموده و سطح زبان خود را تعین کنید.
شاید برای تعطیلات تابستان پیشنهاد خوبی باشد. این هم آدرس این سایت:

http://www.openlearningcenter.com/index.htm

و این هم معرفی بهتر آن از زبان خودشان:

دانلود همه کتابهای درسی

دانش آموزان گرامی در همه مقاطع تحصیلی از ابتدائی تا پیش دانشگاهی !! شما می توانید بطور کاملا رایگان کلیه کتابهای درسی خود را دانلود کنید .
امیدواریم به زودی کتابهائی برای مهد کودک و نو سوادان نیز در دسترس قرار گیرد.

سازمان آموزش و پرورش در یک اقدام قابل ستایش تمامی کتاب های درسی خود را در اینترنت قرار داده است تمامی این کتابها که از مقطع ابتدایی تا دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشند، بصورت فایل های PDF که یک فرمت استاندارد برای کتابهای الکترونیکی اند در سایت رسمی سازمان چاپ و نشر کتاب های درسی قرار گرفته است. تمامی این کتاب ها بصورت کاملا رایگان در اینترنت قرار دارند و دسترسی آسان و راحت به کلیه کتاب ها یکی از ویژه گی های کاملا اختصاصی این سایت است.

شما می توانید کلیه کتاب ها را در سایت chap.sch.ir/MaghtaList.asp دریافت کنید.
همچنین این سرویس فرصت خوبي براي علاقمندان به ادامه تحصیل و كنكور است كه بتوانند به كتاب‌هاي درسی دسترسي داشته و عقب ماندگي های خود را جبران كنند و یا در تقویت علمی خود بکوشند.
امیدواریم در سال جاری پیش دانشگاهیان بهائی نیز بتوانند وارد دانشگاه شوند.